Hoppa till sidans innehåll

Kontaktlista/Spelschema/Resultat 2017

Seriespel


.          
  Lag Tröjfärg Kontaktman Mobil E-post
1 Division 1000 Röd Andreas Svensson 073-5328310 This is a mailto link
2 Dynamogässen Röd Anton Hammargård 076-1479770 This is a mailto link
3 Eitech Orange Amir Vatic 073-8192715 This is a mailto link
4 FiFi IF Blå/Svart David Frieberg 0708-758027 This is a mailto link
5 Fire&Ice Svart Mathias Olsson 073-8192591 This is a mailto link
6 Visione Giovane Orange
Emanuel Svensson
070-5582933
This is a mailto link
           
  Ledare   Per Sandström 070-5461277 _
  Ledare   Kristian Fantenberg 073-6656299 This is a mailto link
  Ledare   Michael Hoek 072-2025910 This is a mailto link
  Ledare
  Hans-Olov Jonsson
   
  Korpen   Ove Gard 070-3561979 This is a mailto link
           
  Omgång 1 Tis 13/6 21 Division 1000 1-2 Visione Giovane
    Tis 13/6 21 Fire&Ice 3-2 Dynamogässen
    Tis 13/6 21 Eitech 3-7 FiFi IF
  Omgång 2 Tis 20/6 21
Dynamogässen 3-7 Division 1000
    Tis 20/6 21
Visione Giovane 6-1 Eitech
    Tis 20/6 21 FiFi IF 5-2 Fire&Ice
  Omgång 3
Tis 27/6 21
Eitech 0-5 Dynamogässen
    Tis 27/6 21
Visione Giovane 4-1 FiFi IF
    Tis 27/6 21
Division 1000 4-1 Fire&Ice
  Omgång 4 Tis 4/7 21
FiFi IF 9-4 Division 1000
    Tis 4/7 21
Fire&Ice 11-4 Eitech
    Tis 4/7 21
Dynamogässen 1-4 Visione Giovane
  Omgång 5 Tis 11/7 21
Division 1000 7-2 Eitech
    Tis 11/7 21
Dynamogässen 1-5 FiFi IF
.   Tis 11/7 21
Visione  Giovane
0-0
Fire&Ice
  Omgång 6 Tis 18/7 21 Division 1000 1-6 Visione Giovane
    Tis 18/7 21 Fire&Ice 4-0 Dynamogässen
  Ställs in Tis 18/7 21 Eitech - FiFi IF
  Omgång 7 Tis 25/7 21 Dynamogässen 0-9 Division 1000
    Tis 25/7 21  Visione Giovane 8-3 Eitech
    Tis 25/7 21 FiFi IF 1-4 Fire&Ice
  Omgång 8 Tis 1/8 21 Eitech 0-4 Dynamogässen
    Tis 1/8 21 Visione Giovane 5-1  FiFi IF
    Tis 1/8 21
Division 1000
1-2
 Fire&Ice
  Omgång 9
Tis 8/8 21
FiFi IF
3-1
 Division 1000
    Tis 8/8 21
Fire&Ice
7-2
 Eitech
    Tis 8/8 21 Dynamogässen 0-1 Visione Goivane
  Omgång 10 Tis 15/8 21 Division 1000 13-1 Eitech
    Tis 15/8 21 Dynamogässen  6-7 FiFi IF
  Ställs in Tis 15/8 21 Visione Giovane - Fire&Ice
  Inställda matcher Tis 22/8 21 Eitech 1-7 FiFi IF
  Inställda matcher Tis 22/8 21 Visione Giovane

5-0

 

Fire&Ice
  Slutspel 1
Tis 5/9 21
Visione Giovane 2-4 Division 1000
  Slutspel 2
Tis 5/9 21
FiFi IF 1-3 Fire&Ice
  Final Må11/9 21
Division 1000 3-2 Fire&Ice

Stort Grattis till Division 1000, som blev korpmästare för sjunde gången!

Uppdaterad: 11 SEP 2017 22:58
Skribent: Ove Gard

Postadress:
Korpförening Hudiksvall - Korpen
Box 1126
82413 Hudiksvall

Kontakt:
Tel: 0703561979
E-post: This is a mailto link

Se all info