Hoppa till sidans innehåll

Spelprogram 2019 och Resultat


 

 

  Lag/Ledare   Tröjfärg   Kontaktperson   Mobil   E-post    
1 Andritz   Vit   Magnus Flemström 070-5349466 This is a mailto link
2 Gripen   Blå/Svart   Tomas Jonsson   070-6346650 This is a mailto link  
3 Via GoM   Grön   Lars Fredin   070-6760330 This is a mailto link
4 Törvånger   Svart   Per Söderström   070-6016500 This is a mailto link
5 Bottenskrap   Blå   Per Åkerlund   070-3137810 This is a mailto link
  Ledare   Sektionen   Magnus Flemström 070-5349466 This is a mailto link
  Ledare   Sektionen   Per Söderström   070-6016500 This is a mailto link
  Ledare   Sektionen   Per Söderström   070-5449781 This is a mailto link
  Ledare   Sektionen   Bengt Eriksson   070-3971911 This is a mailto link
  Ledare   Korpen   Ove Gard   070-3561979 This is a mailto link
  Banansvarig   Movallen   Anders Lindberg   073-2752019 This is a mailto link
  Glysis   Movallen   Åsa Persson   0650-97030 This is a mailto link
  Glysis   Movallen   Vaktmästarna   070-6314375 This is a mailto link
  Lindehallen       Ulla Fernlund    070-5954729  This is a mailto link
                       
  Vecka 2   Hemmalag   Omgång 1   Bortalag   Resultat   Domare
  To  10/1 18.45   Andritz   -   Gripen   6-6   Per
  To 10/1 20.00   Via GoM   -   Törvånger   20-1   Per
  Vecka 3       Omgång 2            
  To 17/1 18.45   Gripen   -   Via GoM   5-3   Per
  To 17/1 20.00   Törvånger   -   Andritz   3-11   Per
                       
  Vecka 4       Omgång 3            
  Ti 22/1 18.45   Andritz   -   Via GoM   2-10   Bengt
  Ti 22/1 20.00   Gripen   -   Törvånger   1-5   Bengt
  Vecka 5       Omgång 4            
  To 31/1 20.45   Andritz   -   Gripen    Flyttad   Per
  Ti 29/1 20.00   Via GoM   -   Törvånger    7-8   Bengt
  To 31/1 20.00   Bottenskrap       Via GoM    3-8   Per
 

To 31/1

20.45

  Andritz   -   Gripen    5-4   Per
  Vecka 6       Omgång 5            
  Ti 5/2 18.45   Gripen   -   Via GoM    Inställd   Bengt
  Ti 5/2 20.00   Törvånger   -   Andritz    6-3   Bengt
  To7/2 20.00   Bottenskrap       Törvånger    6-2   Per
  To7/2 21
  Gripen       Via GoM    5-5   Per
  Vecka 7       Omgång 6            
  Ti  12/2 18.45   Andritz   -   Via GoM    8-14   Bengt
  Ti 12/2 20.00   Gripen   -   Törvånger    5-4   Bengt
  To 14/2 21.00   Bottenskrap   Lindehallen   Gripen    4-5   Bengt
  Vecka 8       Omgång 7            
  Ti 19/2 20.00   Bottenskrap   Lindehallen    Andritz    6-3   Jörgen
  To 21/2 21.00   Bottenskrap   Lindehallen    Via GoM    4-3   Håkan
  Vecka 9       Omgång 8            
  Ti 26/2 20.00   Bottenskrap   Lindehallen    Törvånger    9-2   Per
  To 28/2 21.00   Bottenskrap   Lindehallen    Gripen    7-3   Per
  Vecka 10       Omgång 9            
  Ti 5/3 20.00   Bottenskrap   Lindehallen    Andritz    5-0 wo   Per
                       
  SENAST DAGEN FÖRE er match måste ni höra av er till Magnus om ni inte kan spela.  
  Helst vill vi inte ha några inställda matcher. Vid WO förlorar laget med 5-0!    
  Domarn meddelar resultet senast dagen efter till Magnus!        
  Lagen faktureras av Korpen och domaravgiften betalas före match.    
  Alla lag skall skicka en spelarlista med personnummer och namn på sina spelare.
  Krav från Rikskorpen för att alla skall vara medlemmar och försäkrade.    
  Gå igenom lagledarhandboken tillsammans med dina spelare! Lycka till!    
  Följ korpen på: www.korpenhudiksvall.se 

 

 

Uppdaterad: 07 MAR 2018 09:17

Postadress:
Korpförening Hudiksvall - Korpen
Box 1126
82413 Hudiksvall

Kontakt:
Tel: 0703561979
E-post: This is a mailto link

Se all info